UNIMETAL jest wiodącym polskim producentem zaawansowanych urządzeń diagnostycznych. Firma działa na rynku motoryzacyjnym od ponad 60 lat.

Kompleksowo dostarczamy pełne wyposażenie dla stacji kontroli pojazdów, serwisów i warsztatów samochodowych.

O Nas

UNIMETAL jest największym w Polsce producentem urządzeń diagnostycznych. Nasze urządzenia produkujemy w naszej fabryce w Złotowie (woj. wielkopolskie) – zdjęcie powyżej, a nasze urządzenia wykonane są z europejskich części i komponentów.

Posiadamy swój własny dział badań i rozwoju, w którym zatrudniamy najwyższej klasy inżynierów i specjalistów branży IT. Oprogramowanie i wszystkie moduły elektroniczne projektujemy i rozwijamy we własnym zakresie. Nasz sprzęt uchodzi za najnowocześniejszy na rynku i wyznacza nowe standardy w branży.

Jesteśmy liderem w sprzedaży wyposażenia stacji kontroli pojazdów. W tym zakresie przedstawiamy szeroką i kompleksową ofertę.

NASZE PODEJŚCIE DO KLIENTA

Rozwój urządzeń i usług opieramy na rzeczywistych potrzebach i sygnałach od naszych Klientów w kraju i za granicą. Natychmiast reagujemy na wszelkie zmiany prawne, wymagania i potrzeby rynku, a ofertę dopasowujemy do indywidualnych potrzeb naszych Klientów (począwszy od doboru właściwych parametrów sprzętu, opcji technicznych, a na kolorze i stylistyce kończąc).

Działalność firmy

PRODUKCJA

Firma produkuje nowoczesne linie diagnostyczne do badania pojazdów samochodowych wszystkich typów. W skład linii wchodzą takie urządzenia jak zestawy rolkowe do badania hamulców, testery zawieszenia, urządzenia do oceny zbieżności kół, szarpaki pneumatyczne i hydrauliczne różnych typów, a także urządzenia do badania połączeń i układów elektrycznych, hamulców najazdowych przyczep oraz diagnostyki OBD. Urządzenia w naszych liniach są elektronicznie zintegrowane za pomocą centralnej jednostki sterującej wyposażonej w komputer. Linie obsługiwane są z poziomu wysokiej klasy oprogramowania przy użyciu pilota bezprzewodowego, tabletu lub nawet telefonu komórkowego.

SPRZEDAŻ

Dział Handlowy UNIMETAL, obok naszych produktów, zapewnia pełną gamę urządzeń i narzędzi stanowiących wyposażenie stacji kontroli pojazdów (SKP), serwisów samochodowych i warsztatów. Nasza oferta obejmuje m.in. podnośniki samochodowe, analizatory spalin i dymomierze, kompletne wyposażenie serwisów ogumienia, myjnie samochodowe, zestawy do ustawiania geometrii, odsysacze spalin i wentylatory, testery diagnostyczne, sprzęt do obsługi klimatyzacji, serwis olejarski oraz wiele innych przyrządów i narzędzi używanych w SKP i warsztatach.

DORADZTWO TECHNICZNE

Nasz zespół doradców techniczno-handlowych służy klientom swoją fachową wiedzą i doświadczeniem na terenie całego kraju. Nasza opieka merytoryczna obejmuje doradztwo na etapie projektowania i budowy stacji kontroli pojazdów, dobór właściwego wyposażenia i dostępnych opcji, a także konsultacje przed montażem urządzeń i odbiorem końcowym stacji.

STACJE “POD KLUCZ”

Oferujemy również kompleksową usługę budowy stacji kontroli pojazdów począwszy od etapu samego projektu budowlanego, do odbioru końcowego przez Transportowy Dozór Techniczny (TDT) włącznie.

SERWIS

Zapewniamy sprawną i niezawodną obsługę gwarancyjną na terenie całego kraju. Wybór naszych urządzeń oznacza również profesjonalny serwis urządzeń po okresie gwarancyjnym, w tym pewny i szybki dostęp do części zamiennych. W przypadku urządzeń, których centralna jednostka sterująca jest podłączona do internetu, zapewniamy wsparcie techniczne online. Usługa ta polega na zdalnej analizie pracy urządzeń i pozwala na usuwanie wielu problemów bez konieczności wizyty ekipy serwisowej.

Co nas wyróżnia?

TECHNOLOGIA

Sukces wyposażenia firmy UNIMETAL opiera się na pewnej filozofii związanej z naszą mentalnością. Mamy własny dział badań i rozwoju i już na etapie projektowania za cel obieramy sobie stworzenie najlepszego i najnowocześniejszego sprzętu na świecie. Naszej wyobraźni, innowacji i odwagi w znajdowaniu rozwiązań nie ograniczają żadne kompleksy. Dzięki temu obecne technologicznie zaawansowane urządzenia generacji QUANTUM absolutnie pod żadnym względem nie ustępują importowanemu sprzętowi, a tak naprawdę przewyższają go pod wieloma względami. A konkretnie, do wyróżniających funkcjonalności naszych ścieżek diagnostycznych zaliczyć należy komunikację mikroprocesorowego sterownika centralnej jednostki sterującej w technologii Fast Ethernet czy zapis danych kalibracyjnych w pamięci FRAM sterownika. Daje to niespotykany komfort pracy, niemal nieograniczone możliwości przesyłu danych, zdalnej konfiguracji sprzętu, a przede wszystkim bezpieczeństwo i ciągłość pracy urządzeń.

TESTY W EKSTREMALNIE CIĘŻKICH WARUNKACH

Nasze urządzenia sprawdziły się w ciężkich warunkach, gdzie pracują non-stop i wykonują ok. 150 przeglądów na dobę. Sprzęt bez problemów przetrwał mrozy Wschodu i tropikalne warunki w Afryce, gdzie eksportujemy nasze urządzenia. Warto dodać, że ze świetnymi wynikami przechodzi certyfikacje w krajach Europy Zachodniej.

GWARANCJA NAJNOWSZEJ TECHNOLOGII

Produkowany przez nas sprzęt UNILINE QUANTUM cieszy się opinią najnowocześniejszego na rynku. Jest to podparte faktami i parametrami technicznymi, a także opiniami o innowacyjności (które można wykorzystać w staraniach o dofinansowanie). Jeżeli Państwo mielibyście w związku z tym pytania lub wątpliwości zapraszamy do szczegółowej rozmowy oraz porównania z innymi ofertami. Gorąco namawiamy Państwa do podejmowania decyzji na podstawie twardych faktów.

GWARANCJA POCHODZENIA

Zdecydowana większość urządzeń jest wyprodukowana przez UNIMETAL w naszej fabryce położonej w Złotowie (woj. wielkopolskie) – zdjęcie powyżej. Pozostałe urządzenia z naszej oferty zostały wyprodukowane w krajach UE.

Unimetal Sp. z o.o.
realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
Program Operacyjny Inteligentny Rozwój

– Dotacje na kapitał obrotowy OIR.00.00.00.

Celem projektu jest dofinansowanie bieżących kosztów firmy (kapitał obrotowy)

w ramach wsparcia z tytułu pandemii COVID-19.

Dofinansowanie projektu z UE: 321 570, 87 zł

Dołącz do grona zadowolonych klientów!