Urządzenie do destabilizacji toru jazdy

TYP SKIDCRAFT

scroll-down-white

SKIDCRAFT

SkidCraft to pierwsze wyprodukowane w Polsce urządzenie umożliwiające wprowadzenie pojazdu w kontrolowany poślizg. Urządzenie sprzężone jest z pojazdem, a osoba sterująca urządzeniem z wnętrza kabiny pojazdu może dowolnie manipulować pojazdem, zmieniać tor jazdy, wprowadzać go w podsterowność lub nadsterowność. Dodatkowym atutem urządzenia jest możliwość symulacji zjawiska aquaplanningu. Oddziaływanie na elementy aktywne urządzenia (siłowniki kół) może odbywać sie ze
zróżnicowaną intensywnością. Konstrukcja SkidCraft jest uniwersalna w tym sensie, że można ją łatwo adaptować do dowolnego pojazdu o zbliżonej konstrukcji lub wymiarach. Stworzony jest do szkolenia kierowców zakresie jazdy w trudnych warunkach drogowych. Może być wykorzystywany do:
– szkoleń doskonalenia technik jazdy,
– szkoleń uświadamiających ryzyko,
– szkoleń II i III stopnia,
– zaawansowanych treningów jazdy sportowej.
Prosty montaż pojazdu na urządzeniu nie narusza konstrukcji auta. Zasilanie urządzenia odbywa się poprzez połączenie akumulatorów do alternatora pojazdu – wszystkie elementy elektryczne SkidCraft są zasilane na napięcie znamionowe 12V, zatem nie potrzeba dodatkowych przetworników prądu, aby zasilać system.
Urządzenie SkidCraft zbudowane jest na stelażu z podłużnic i belek oraz czterech kół skrętnych. Urządzenie bazuje na układzie hydraulicznym, w którym kontrola przepływu płynów hydraulicznych umożliwia kontrolę nad odciążaniem osi pojazdu. Operator wybierając odpowiednie przyciski funkcyjne na ekranie dotykowym steruje przepływem cieczy hydraulicznej w układzie i w zależności, która oś ma zostać uniesiona lub obniżona, do tego siłownika tłoczona jest ciecz.

Informacje dodatkowe

  • stelaż – podłużnice oraz przednia i tylna belka poprzeczna,
  • przednia i tylna belka wysięgnikowa,
  • cztery koła skrętne,
  • mocowanie stelażu do elementów zawieszenia pojazdu (śruby, nakrętki, podkładki gumowe),
  • układ hydrauliczny (zasilacz hydrauliczny, siłowniki hydrauliczne – po jednym przy każdym z kół, przewody, szybkozłącza skręcane),
  • przewody elektryczne,
  • układy elektroniczne (jednostka sterująca).
Paremetry Wartości
Maksymalna prędkość zespołu30 km/h
Ciśnienie w oponie koła urządzenia7 bar
Ciśnienie w oponie koła samochodu2,5 bar
Czynnik roboczyolej mineralny
Podłoże, na jakim urządzenie powinno pracowaćpłaskie, bez wyrw i falistości