Zestaw do kalibracji kamer i radarów ADAS

TYP

scroll-down-white

ADAS: ZAAWANSOWANE SYSTEMY WSPOMAGANIA KIEROWCY

System wspomagania kierowcy ADAS – specjalistyczne rozwiązania.

Systemy ADAS (Advanced Driver Assistance Systems – Zaawansowane Systemy Wspomagania kierowcy), zaprojektowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa i zwiększenia komfortu jazdy, są coraz powszechniejsze w pojazdach nowej generacji.

Narzędzia TEXA umożliwiają wykonanie kalibracji statycznych i dynamicznych oraz zapewniają precyzyjne przywrócenie poprawnego działania systemów ADAS zapewniając bezpieczeństwo kierowcom oraz mechanikom wykonującym diagnostykę i kalibrację.
Zestaw kalibracyjny ADAS w naszej ofercie to praktyczne narzędzie warsztatowe umożliwiające dokładną regulację czujników radarowych i kamer systemów wspomagania kierowcy. W skład zestawu wchodzą:

  • wielofunkcyjny regulowany stojak z tablicą do radarów z uchwytami na panele kalibracyjne (dla poszczególnych marek) lub wyświetlacz paneli (dostępne różne modele i wyposażenie dodatkowe),
  • interfejs diagnostyczny firmy TEXA ze zintegrowanym oprogramowaniem, 
  • jeden z zestawów do ustawiania geometrii kół Quantum 3D lub opartej na technologii CCD, tj. Quantum GEO lub UniGEO.

Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia kalibracji ADAS jest bardzo precyzyjne pozycjonowanie paneli lub wyświetlacza paneli w stosunku do pojazdu. Szybkie i precyzyjne pozycjonowanie wykonuje się przy użyciu jednej z naszych w/w geometrii lub jej elementów i zestawu dalmierzy. Zaletą tego zestawu geometrii jest fakt, że nie ma potrzeby zakupu osobnego oprzyrządowania do pozycjonowania.

W ofercie dostępne zestawy do kalibracji kamer i radarów w samochodach osobowych i ciężarowych.

Zapytaj o ofertę, tel.: 667150970

Wspomaganie kierowcy i kalibracja ze sprzętem RCCS 3 BT dwie wersje urządzenia o najwyższej jakości

Konstrukcja zaprojektowana i opracowana przez TEXA jest dostępna w dwóch wersjach:

RCCS 3 BT z monitorem i RCCS 3 BT z Panelami

Obie zawierają najnowocześniejszą technologię konstrukcyjną i wyjątkowe podzespoły.
RCCS 3 BT z Monitorem jest najlepszym rozwiązaniem pod względem wydajności i szybkości działania, ponieważ wykorzystuje cyfrowe obrazy paneli, podczas gdy RCCS 3 BT z Panelami jest zaprojektowany do ich fizycznego zastosowania.
RCCS 3 BT z Monitorem to nowy system wspomagania kierownicy ADAS od TEXA, dzięki któremu kalibracja radarów, lidarów, kamer i czujników będzie banalnie prosta. Wszystko dzięki systemowi wykorzystującemu cyfrowe obrazy paneli.

Dwie wersje:

RCCS 3 BT z Monitorem

Jest wyposażony w 75-calowy ekran o rozdzielczości 4K, który zapewnia optymalną wizualizację paneli, przy zachowaniu proporcji 1:1, zgodnie ze specyfikacjami producentów pojazdów.
Ponadto koniecznie należy podkreślić fakt, że nie deformuje on ani nie zmienia rozmiarów oryginalnych paneli.

W ten sposób warsztat może mieć pewność, że stosuje najbardziej poprawne i bezpieczne rozwiązania, i nie ryzykuje zmiany zachowania pojazdu na drodze.

RCCS 3 BT przy współpracy z oprogramowaniem IDC5 prowadzi operatora, krok po kroku, do szybkiej i automatycznej identyfikacji pojazdu. Panel jest wybierany i ustawiany na monitorze, bez ryzyka popełnienia błędu.

Dzięki ciągłym aktualizacjom oprogramowania, które regularnie udostępniają nowe pojazdy i panele, a także niezbędnym kartom pomocy przygotowanym dla poszczególnych marek i modeli pojazdów, użytkownik ma pewność, że wykona wszystkie operacje z najwyższą precyzją i zaleceniami producenta a dodatkowo skorzysta z niebywałego pokrycia pojazdów.
Cyfryzacja paneli pozwala ponadto znacznie zaoszczędzić przestrzeń warsztatową, potrzebną na przechowywanie tradycyjnych paneli.

RCCS 3 BT z Panelami

System CCS (Camera Calibration System) został zaprojektowany tak, aby umożliwić optymalną kompletację w zależności od potrzeb każdego warsztatu. Składa się z solidnego wspornika, na którym mocowane są panele przeznaczone do poszczególnych marek pojazdów.

CCS przewiduje także opcjonalne zastosowanie maty z podziałką i dwóch podpór do wyznaczania osi kół za pomocą poziomicy laserowej.

Budowa zestawu sprawia, że jest on podstawowym rozwiązaniem, niezwykle prostym w obsłudze i łatwym do przemieszczania, nawet poza warsztatem.

CCS jest doskonałym rozwiązaniem dla warsztatów, które nie mogą stworzyć w swoim warsztacie stałego stanowiska do kalibracji kamer. Po zakończeniu kalibracji cała konstrukcja może być zdemontowana i odstawiona w dogodne miejsce.