Ile razy zdarzyło Ci się zapomnieć naładować pilota?
Kiedy ostatnio roztargniony klient odjechał z pilotem szarpaka pod maską swojego auta?
Gdzie kolega odłożył pilota?
Ups! Pilot jest uszkodzony, a klient czeka na przegląd…
Czy to prawda, że telefon masz zawsze przy sobie?

Te i inne przypadki z codziennego życia naszych klientów, skłoniły nas do opracowania rozwiązania, które potrafi zastąpić standardową lampę sterującą szarpakiem diagnostycznym. Dowolne urządzenie z systemem Android może być użyte do sterowania szarpakiem firmy UNIMETAL. W tym celu wystarczy ściągnąć naszą darmową aplikację w serwisie Google Play, dostępną pod linkiem: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.unimetal.szx3 i połączyć się za pomocą WiFi ze sterownikiem szarpaka. I już można pracować!

Sterowanie przebiega analogicznie do sterownia za pomocą przewodowej lub bezprzewodowej lampy sterowniczej. Wszystkie pola na wyświetlaczu odpowiadają funkcjom oraz przyciskom na lampie sterowniczej, łącznie z uruchomieniem źródła światła (o ile urządzenie je posiada).

Nowa funkcjonalność jest możliwa dzięki zaprojektowanemu przez inżynierów firmy UNIMETAL nowoczesnemu sterownikowi mikroprocesorowemu dla szarpaków. Niezwykle istotne z praktycznego punktu widzenia jest to, że smartphone, tablet czy inne urządzenie z systemem Android łączy się bezpośrednio ze sterownikiem szarpaka bez udziału dodatkowych urządzeń sieciowych.

To nowe rozwiązanie jest skutecznym zabezpieczeniem ciągłości pracy w przypadku rozładowania, uszkodzenia lub zaginięcia pilota-latarki. Wprowadzona nowość stanowi również część większego projektu firmy UNMETAL, tj. projektu iSKP (inteligentnej stacji kontroli pojazdów), i może być łączona z innymi funkcjonalnościami linii diagnostycznych firmy UNIMETAL.