Sterowanie i integracja

Obok wytrzymałych i sprawdzonych modułow mechanicznych, tym co wyraźnie wyróżnia urządzenia diagnostyczne firmy UNIMETAL to szybkie i przejrzyste sterowanie oraz pełna integracja urządzeń.

scroll-down-white

Sterowanie i integracja w UNILINE QUANTUM

Całościowa wizja: projekt iSKP

Urządzenia i linie diagnostyczne UNILINE QUANTUM są realizacją naszej odważnej wizji iSKP – inteligentnej Stacji Kontroli Pojazdu. Fundament naszej koncepcji stanowi całościowe spojrzenie na działanie SKP. Od samego początku tak projektujemy systemy sterowania i oprogramowanie, aby zachować prostotę użycia, przy jednoczesnym zapewnieniu bogatej i pełnej funkcjonalności. Jednocześnie optymalizujemy czas pracy, dzięki automatyzacji takich procesów jak wprowadzanie danych pojazdu czy wybory odpowiednich opcji i ustawień.

Prostota i efektywność dzięki technologiom

W naszym pilocie radiowym cała idea sterowania opiera się jedynie na czterech strzałkach i przycisku zatwierdzającym. Podobnie jest w przypadku sterowania przy pomocy urządzeń mobilnych, gdzie stosujemy czytelne przyciski ekranowe lub gesty (w zależności od wybranej opcji).

Najwyższy stopień integracji i prosta archwizacja

UNILINE QUANTUM nie jest zwykłym zestawem urządzeń, lecz spójnym systemem komunikujących się wzajemnie urządzeń. Osiągamy najwyższy stopień integracji urządzeń, co bezpośrednio przekłada się na jakość i wydajność pracy na stacji. Diagnosta ma komfort poruszania się w ramach jednej aplikacji, bez potrzeby przeskakiwania między programami. Po zakończeniu przeglądu pojazdu wszystkie wyniki są prezentowane w zbiorczym raporcie.  Archiwizacja odbywa się w jednej przejrzystej i bezpiecznej bazie danych, która z nadwyżką spełnia najnowsze wymagania prawne dotyczące archiwizacji wyników badań technicznych.

Centralne jednostki sterujące

Szafy sterujące w liniach UNILINE QUANTUM występują w dwóch odmianach: ERGO i GALAXY. Z jednej strony zawierają wszystkie elektryczne i elektroniczne odpowiedzialne za sterowanie, a z drugiej stanowią platformę roboczą, gdzie umieszcza się monitor, klawiaturę i szereg akcesoriów używanych przez diagnostów.

Szafa sterująca ERGO jest eleganckim i optymalnym rozwiązaniem dla stacji kontroli pojazdów nastawionych na efektywność, gdzie przeważają aspekty praktyczne i techniczne. Jest dopracowana pod kątem ergonomii, posiada duży pulpit na monitor, klawiaturę i urządzenia dodatkowe, a także pojemną i wygodną szufladę. Dzięki podświetlanym drzwiczkom z logo firmy staje się centralnym elementem stacji, również pod kątem wizualnym.

Szafa sterownicza GALAXY została stworzona z myślą o stacjach kontroli pojazdów, które wymagają nowoczesnej oprawy i położenia akcentów na możliwości nowoczesnych technologii. Wyróżnia się futurystycznym designem i podświetleniami nawiązującymi do zastosowanych innowacji. Stanowi centralny punkt stacji kontroli pojazdów i robi wrażenie na klientach.

Szafa sterująca GALAXY

Pilot radiowy

Czytnik dowodów rejestracyjnych

Szafa sterująca ERGO

Aplikacja na Android

Informacje dodatkowe

1. Szafy dostępne w dwóch odmianach: ERGO i GALAXY.

2. Wybór koloru: wg palety RAL (opcja).

3.  Możliwość sterowania za pomocą aplikacji QUANTUM TERMINAL   na urządzeniach mobilnych z systemem Android, przy zachowaniu możliwości sterowania pilotem radiowym (opcja bezpłatna).

4. Wyposażenie dodatkowe (opcje):

– czytnik dowodów rejestracyjnych,

– falowniki (w powiązaniu z wyborem opcji w urządzeniach rolkowych i testerze zawieszenia),

– kamera rejestrująca badane pojazdy (rejestrująca zdjęcia pojazdów),

– czytnik odcisków palców dla autoryzacji dostępu do systemu.

Standardowe wyposażenie:

  • monitor,
  • zestaw komputerowy z klawiaturą i myszą,
  • drukarka,

Szafa sterująca ERGO / GALAXY

Parametry Wartości
Zasilanie3 x 400 V
Porty komunikacyjneRS, USB, Ethernet
Kolor standardowy (niebieski lub czerwony)RAL 5005

RAL 3020

Kolor własny (patrz opcje)wg RAL
Zasięg pilota radiowego50 m
Aplikacja QUANTUM TERMINALTutaj