Sterowanie i integracja

Obok wytrzymałych i sprawdzonych modułow mechanicznych, tym co wyraźnie wyróżnia urządzenia diagnostyczne firmy UNIMETAL to szybkie i przejrzyste sterowanie oraz pełna integracja urządzeń.

scroll-down-white

Sterowanie i integracja w SYSTEM UNILINE

Całościowa wizja: projekt iSKP

Urządzenia i linie diagnostyczne serii QUANTUM i ALPHA są realizacją naszej odważnej wizji iSKP – inteligentnej Stacji Kontroli Pojazdu. Fundament naszej koncepcji stanowi całościowe spojrzenie na działanie SKP. Od samego początku tak projektujemy systemy sterowania i oprogramowanie, aby zachować prostotę użycia, przy jednoczesnym zapewnieniu bogatej i pełnej funkcjonalności. Jednocześnie optymalizujemy czas pracy, dzięki automatyzacji takich procesów jak wprowadzanie danych pojazdu czy wybory odpowiednich opcji i ustawień.

iSKP to rewolucyjny zintegrowany system pracy na stacjach kontroli pojazdów. Skraca czas obsługi klienta i podnosi jakość usług. Automatyzuje czynności administracyjne i przepływ danych, a diagnoście pozwala skupić się na stanie technicznym i bezpieczeństwie pojazdu. Jednocześnie zapewnia spełnienie wymagań prawnych w zakresie komunikacji z CEPiK i archiwizacją danych.

System UNILINE to oprogramowanie do obsługi linii diagnostycznej składającej się z urządzeń, posiada certyfikaty Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie dopuszczające do stosowania w stacjach kontroli pojazdów w Polsce oraz w kilkunastu innych krajach świata, m.in. brytyjskiej GEA na zgodność z wymaganiami DVSA.

Prostota i efektywność dzięki technologiom

W naszym pilocie radiowym cała idea sterowania opiera się jedynie na czterech strzałkach i przycisku zatwierdzającym. Podobnie jest w przypadku sterowania przy pomocy urządzeń mobilnych, gdzie stosujemy czytelne przyciski ekranowe lub gesty (w zależności od wybranej opcji).

Najwyższy stopień integracji i prosta archiwizacja

UNILINE nie jest zwykłym zestawem urządzeń, lecz spójnym systemem komunikujących się wzajemnie urządzeń. Osiągamy najwyższy stopień integracji urządzeń, co bezpośrednio przekłada się na jakość i wydajność pracy na stacji. Diagnosta ma komfort poruszania się w ramach jednej aplikacji, bez potrzeby przeskakiwania między programami. Po zakończeniu przeglądu pojazdu wszystkie wyniki są prezentowane w zbiorczym raporcie.  Archiwizacja odbywa się w jednej przejrzystej i bezpiecznej bazie danych, która z nadwyżką spełnia najnowsze wymagania prawne dotyczące archiwizacji wyników badań technicznych.

Centralne jednostki sterujące

Szafy sterujące systemie UNILINE występują w odmianach: ERGO, GALAXY, OPTIMA. Z jednej strony zawierają wszystkie elektryczne i elektroniczne odpowiedzialne za sterowanie, a z drugiej stanowią platformę roboczą, gdzie umieszcza się monitor, klawiaturę i szereg akcesoriów używanych przez diagnostów.

Szafa sterująca ERGO jest eleganckim i optymalnym rozwiązaniem dla stacji kontroli pojazdów nastawionych na efektywność, gdzie przeważają aspekty praktyczne i techniczne. Jest dopracowana pod kątem ergonomii, posiada duży pulpit na monitor, klawiaturę i urządzenia dodatkowe, a także pojemną i wygodną szufladę. Dzięki podświetlanym drzwiczkom z logo firmy staje się centralnym elementem stacji, również pod kątem wizualnym.

Szafa sterownicza GALAXY została stworzona z myślą o stacjach kontroli pojazdów, które wymagają nowoczesnej oprawy i położenia akcentów na możliwości nowoczesnych technologii. Wyróżnia się futurystycznym designem i podświetleniami nawiązującymi do zastosowanych innowacji. Stanowi centralny punkt stacji kontroli pojazdów i robi wrażenie na klientach.

Szafa sterownicza OPTIMA została stworzona głównie z myślą o liniach ALPHA, ale może współpracować z każdym urządzeniem naszej produkcji.  Szafka dostępna w dwóch kolorach co podkreśla jej nowatorski styl a system iSKP, w którym pracuje gwarantuje uniwersalny standard wymiany danych między aplikacjami.

Szafa sterująca GALAXY

Szafa sterująca OPTIMA

Pilot radiowy

Czytnik dowodów rejestracyjnych

Szafa sterująca ERGO

Szafa sterująca OPTIMA

Aplikacja na Android

Informacje dodatkowe

1. Szafy sterujące: ERGO, GALAXY, OPTIMA.

2. Wybór koloru: wg palety RAL (opcja).

3.  Możliwość sterowania za pomocą aplikacji QUANTUM TERMINAL   na urządzeniach mobilnych z systemem Android, przy zachowaniu możliwości sterowania pilotem radiowym (opcja bezpłatna).

4. Wyposażenie dodatkowe (opcje):

– czytnik dowodów rejestracyjnych,

– falowniki (w powiązaniu z wyborem opcji w urządzeniach rolkowych i testerze zawieszenia),

– kamera rejestrująca badane pojazdy (rejestrująca zdjęcia pojazdów),

– czytnik odcisków palców dla autoryzacji dostępu do systemu.

Standardowe wyposażenie:

  • monitor,
  • zestaw komputerowy z klawiaturą i myszą,
  • drukarka,

Szafa sterująca ERGO / GALAXY / OPTIMA

Parametry Wartości
Zasilanie3 x 400 V
Porty komunikacyjneRS, USB, Ethernet
Kolor standardowy

GALAXY, ERGO

(niebieski lub czerwony)

RAL 5005

RAL 3020

Kolor standardowy

OPTIMA

RAL 7016

RAL 1028

Kolor własny (patrz opcje)wg RAL
Zasięg pilota radiowego50 m
Aplikacja QUANTUM TERMINALTutaj