Uniwersalny opóźnieniomierz do pomiaru opóźnienia hamowania

BMD-400

scroll-down-white

BMD-400

BMD – 400 to opóźnieniomierz dla stacji kontroli pojazdów, który dzięki zastosowaniu najnowszych technologii nie tylko wyprzedza aktualne wymagania prawne i standardy, ale również wprowadza nową jakość na stacjach kontroli pojazdów poprzez niezawodność i obniżenie kosztów utrzymania wyposażenia.

Opóźnieniomierz  BMD-400 do badania opóźnienia w warunkach stacjonarnych, który w oparciu o czujnik przyspieszenia, pozwala na pomiar przyspieszeń dynamicznych oraz statycznych. W wyniku badania podaje także oprócz standardowych wyników pomiarów – odchylenie od kierunku jazdy.

Co go wyróżnia, to szybka instalacja przyrządu! Jego konstrukcja niebywale ułatwia rozpoczęcie i przyspiesza przeprowadzanie pomiarów. BMD-400 to jedyne tego typu urządzenie na rynku z wbudowanym trzyosiowym akcelerometrem. Ten zintegrowany czujnik przyśpieszenia pozwala wykryć położenie urządzenia, dzięki czemu automatycznie stabilizuje orientację obrazu wyświetlanego na ekranie.

BMD – 400 to profesjonalny przyrząd wielofunkcyjny przeznaczony do badania układów hamulcowych.

Służy jako:

 • opóźnieniomierz,
 • miernik nacisku na pedał hamulca, a także
 • miernik ciśnienia pneumatycznego w układach hamulcowych.

BMD-400 jest w pełni zintegrowany z linią diagnostyczną UNILINE QUANTUM, tj. przekazuje bezprzewodowo wyniki bezpośrednio do centralnej jednostki sterującej i programu komputerowego linii diagnostycznej. BMD-400 to również swoistego rodzaju polisa na wypadek utraty lub uszkodzenia pilotów sterujących. Może służyć jako pilot zdalnego sterowania zarówno do linii diagnostycznej jak i szarpaka. W praktyce oznacza to, że jeżeli kupujesz nową linię lub modernizujesz dotychczasową, to wystarczy kupić jeden przyrząd zamiast dwóch osobnych urządzeń (tj. opóźnieniomierza i miernika nacisku na pedał hamulca). Ponadto stajesz się mniej podatny na awarie.

Choć BMD-400 niesie największe korzyści dla użytkowników linii diagnostycznych UNILINE QUANTUM, to jest samodzielnym opóźnieniomierzem dla stacji kontroli pojazdów. Urządzenie posiada certyfikat ITS. Jest to jedyny przyrząd na rynku, w którym zastosowano trójosiowy akcelerometr najnowszej generacji, co przekłada się na dokładność pomiaru i łatwość użycia.

Urządzenie posiada certyfikat ITS.

Informacje dodatkowe

 • rejestrator BMD-400
 • czujnik opóźnienia
 • czujnik nacisku na pedał hamulca
 • uchwyt rejestratora
 • aplikacja BMD-400_PC
 • walizka
 • akumulator Li-Ion
 • czujnik ciśnienia
Parametry Wartości
Zakres pomiaru opóźnienia hamowania± 100 % / ± 9,81 m/s2
Zakres mierzonej siły0-100 daN
Dokładność pomiaru opóźnienia1 %
Dokładność pomiaru siły± 1 %
Zasilanie6-12 V DC z baterii typu R6 lub z akumulatorków